Myślisz o operacji? O tym musisz pamiętać!

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Co mężczyźni poprawiają w swoim wyglądzie? Dlaczego niektórym pacjentom odmawia się operacji plastycznych? Czym kierować się przy wyborze specjalisty? I jak to jest, że - paradoksalnie - po takich operacjach największe zmiany widać w psychice pacjenta? Na te i inne pytania - podczas rozmowy z użytkownikami CZATerii - odpowiadała Małgorzata Keller-Skomska, chirurg plastyczny.

Operacja plastyczna
Operacja plastyczna123RF/PICSEL

Co Polacy poprawiliby w swoim wyglądzie? Szczegółowe wyniki

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, że Polacy są zadowoleni ze swojego wyglądu.

Akceptujemy swój wygląd, a jeśli mamy coś do poprawy - są to zazwyczaj oznaki upływającego czasu.INTERIA.PL
Akceptujemy swój wygląd, a jeśli mamy coś do poprawy - są to zazwyczaj oznaki upływającego czasu.INTERIA.PL
Akceptujemy swój wygląd, a jeśli mamy coś do poprawy - są to zazwyczaj oznaki upływającego czasu.INTERIA.PL

Pacjentów, którzy decydują się na zabiegi plastyczne jest coraz więcej. Związane jest to z coraz bardziej powszechnym kultem zdrowego i pięknego ciała, co jest ważne zarówno przy znalezieniu partnera czy partnerki, jak też znalezieniu odpowiedniej pracy.

- Do operacji plastycznych kwalifikujemy pacjentów zdrowych, z dobrymi wynikami, a także chorych, których dolegliwości są w stadium stabilizacji. Warunki operowania i sprzęt, którym się posługujemy zwykle jest najwyższej jakości i gwarantuje bezpieczny przebieg operacji. Również chirurdzy plastyczni, anestezjolodzy oraz zespół operacyjny biorący udział w zabiegu, zwykle jest precyzyjnie dobrany i doświadczony. To wszystko daje gwarancje, że zabiegi te w naszych czasach są w pełni bezpieczne tłumaczy Małgorzata Keller-Skomska.

Tłumaczy, że można zdyskwalifikować pacjenta, który nie spełnia wymagań zdrowotnych, ma uchylenia w badaniach, nadmierne wymagania estetyczne, którym trudno sprostać, bądź też, gdy pacjent nie rokuje współpracy po zabiegu.

- Koszt poszczególnych zabiegów plastycznych zwykle jest dość podobny. Istniejące różnice często mają różne przyczyny. Wydaje się jednak, że nie cena zabiegu, ale doświadczenie i podejście chirurga plastycznego ma najistotniejsze znaczenie. Na cenę zabiegu mają wpływ czynniki składowe, do których zaliczamy: koszt zabiegu operacyjnego, koszt znieczulenia, koszt pobytu w klinice i koszt późniejszych opatrunków i kontroli. Dodatkowo płacimy jeszcze za implanty - ich koszt jest zależny od kształtu. Różnica w cenie jest związana głównie z tym, czy wybierzemy implanty anatomiczne czy okrągłe - dodaje.

Co ciekawe, Keller-Skomska zaznacza, że najbardziej widoczny jest wpływ zabiegów plastycznych na psychikę pacjentów, gdy obserwuje się ich w trakcie odległych kontroli pozabiegowych. - Czasem trudno ich rozpoznać, tak bardzo zmienia się ich wygląd, sposób bycia, zaczynają dbać o siebie, nabywają pewności siebie, stają się bardzo przebojowi - wymienia.

A co poprawiają mężczyźni?

- Najmłodsi poprawią odstające uszy. Nieco starsi zwykle zgłaszają się z ginekomastią, czyli przerostem męskich gruczołów piersiowych. Częste są korekcje nosów. W starszym wieku dominują zabiegi korekcji powiek i zmarszczek twarzy. Coraz popularniejszy jest botox i kwas hialuronowy. Zdarzają się pacjenci pytający o plastyczne zabiegi narządów płciowych - tłumaczy chirurg plastyczny.

Bądź na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia naszego raportu: KLIKNIJ TUTAJ! Pod tym adresem codziennie będziemy publikować kolejne odsłony badania.

Przejdź na