Reklama

Reklama

Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski w kierunku Morza Japońskiego i Żółtego

Korea Północna wystrzeliła w środę po południu w kierunku Morza Japońskiego i Żółtego kolejnych sześć pocisków - ogłosiła armia Korei Południowej. Wcześniej tego dnia informowano o 100 pociskach artyleryjskich i co najmniej 17 balistycznych, z których jedna spadła niedaleko wybrzeża Korei Płd. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od zakończenia wojny koreańskiej w 1953 roku.

Wojsko Korei Płd. podejrzewa, że wśród pocisków wystrzelonych po południu czasu miejscowego były rakiety ziemia-powietrze oraz cztery pociski balistyczne krótkiego zasięgu - przekazała agencja Yonhap.

Korea Płd. ostrzega Koreę Płn.

Korea Płd. przekazała Korei Płn. formalne ostrzeżenie, żądając natychmiastowego zaprzestania prowokacji - ogłosiło kolegium szefów sztabów południowokoreańskiej armii.

Wcześniej w środę Korea Północna w ciągu siedmiu godzin wystrzeliła około 100 pocisków artyleryjskich i co najmniej 17 balistycznych. Jeden z nich spadł niecałe 60 kilometrów od wybrzeża Korei Płd. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od zakończenia wojny koreańskiej w 1953 roku.

Reklama

Korea Płn. wystrzeliła pociski. Korea Płd. odpowiada

W odpowiedzi południowokoreańskie myśliwce wystrzeliły trzy kierowane rakiety do wody po północnej stronie linii wyznaczającej de facto granicę morską pomiędzy państwami koreańskimi. 

Południowokoreański prezydent Jun Suk Jeol potępił działania Pjongjangu i podkreślił, że "w praktyce naruszył" on terytorium Korei Płd.

Reklama

Reklama

Reklama