Reklama

Reklama

Kopacz do policjantów: Bądźcie dumni z munduru

Bezpiecznej służby, poczucia pełnionej misji i poczucia dumy z policyjnego munduru życzyła w sobotę premier Ewa Kopacz funkcjonariuszom i cywilnym pracownikom policji, z okazji ich święta. Centralne obchody zorganizowano na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

- Dziś w badaniach blisko 90 proc. deklaruje, że czuje się bezpiecznie w miejscu swego zamieszkania. To najlepszy wynik w historii, który jest waszą zasługą. Na takie oceny pracujecie każdego dnia - mówiła Kopacz do zgromadzonych.

Jak podkreśliła, ciężka służba policjantów powinna być odpowiednio wynagradzana. - Dlatego - jak wiecie - od stycznia 2016 r. podwyżkami zostaną objęci funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb mundurowych. Bezpieczeństwo jest dziś jedną z najważniejszych wartości i filarem demokratycznego państwa. To wy - funkcjonariusze policji - jesteście jego gwarantem. Wszystkim, którzy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w święta i w wakacje pełnią swą służbę, z całego serca dziękuję. Życzę satysfakcji z pełnionej misji i bezpiecznej służby - zwróciła się do nich.

Reklama

Na początku wystąpienia premier wspomniała st. asp. Marka Dziakowicza z Wałbrzycha - policjanta, który w czasie urlopu nad morzem uratował tonącego nastolatka, a sam poniósł śmierć. - Jak wspominają jego koledzy, życie ludzkie przedkładał ponad wszystko, był policjantem z powołania i pełniąc służbę wielokrotnie ratował inne osoby. (...) Odwaga i poświęcenie - te dwa słowa w takich chwilach nabierają szczególnego wymiaru. (...) Choć nie pełnił tego dnia służby pokazał, że policjantem się jest, a nie bywa - podkreśliła szefowa rządu, składając w imieniu państwa polskiego hołd rodzinie bohatera, który "do końca pozostał wierny rocie policyjnego ślubowania".

- Wiem, że wśród was jest wielu bohaterów, nawet jeśli pozostajecie czasem anonimowi, wielu z was niesie pomoc o każdej porze dnia i nocy - mówiła premier do funkcjonariuszy, szczególnie zwracając się do laureatów policyjnego konkursu "Policjant, który mi pomógł", wyróżnionych przez obywateli. Kopacz przytaczała niektóre historie funkcjonariuszy. - Tak właśnie powinna wyglądać służba drugiemu człowiekowi. Jestem zaszczycona, że mogę wam osobiście pogratulować - dodała życząc, by swą służbę traktowali jak misję i byli dumni z policyjnego munduru.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy