Katastrofa budowlana w Marsylii. Rośnie tragiczny bilans

Dawid Kryska

Oprac.: Dawid Kryska

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
304
Udostępnij

Rośnie tragiczny bilans ofiar po katastrofie budowlanej w Marsylii we Francji. W zgliszczach dwóch budynków mieszkalnych odnaleziono łącznie sześć ofiar. Ciała dwóch pierwszych osób odnaleziono w godzinach porannych. Kolejny komunikat służb pojawił się po godzinie 13. Zwłoki następnych dwóch osób wyciągnięto spod gruzów w późnych godzinach wieczornych w poniedziałek. - Do końca będziemy wierzyć w możliwość odnalezienia żywych ludzi - zadeklarował Yannick Ohanessian, zastępca burmistrza Marsylii.

Marsylia. Rośnie tragiczny bilans ofiar katastrofy budowlanej
Marsylia. Rośnie tragiczny bilans ofiar katastrofy budowlanejCLEMENT MAHOUDEAUAFP

Przed godziną 22 francuskie służby przekazały kolejne, dramatyczne informacje z Marsaylii, gdzie doszło do eksplozji, która doprowadziła do zawalenia się dwóch budynków mieszkalnych.

Jak przekazano, spod gruzów wydobyto ciała dwóch ofiar. Tym samym liczba osób, które zginęły w wyniku tragicznego zdarzenia, wzrosła do sześciu.

- Do końca będziemy wierzyć w możliwość odnalezienia pod gruzami żywych ludzi, nawet jeśli szanse na to maleją z godziny na godzinę - zadeklarował Yannick Ohanessian, zastępca burmistrza Marsylii.

Wybuch w Marsylii. Kolejne ofiary pod gruzami

W poniedziałek przed godziną 14 służby poinformowały o odnalezieniu dwóch kolejnych ofiar katastrofy budowlanej w Marsylii.

"Dziś rano smutek i ból są wielkie. Pod gruzami znaleziono dwa ciała. Myślę o ich bliskich i o tych, którzy cierpią i są zatroskani. Marsylia stoi po ich stronie - pisał wcześniej na Twitterze mer Marsylii.

"Działania ratownicze i poszukiwawcze trwają nieprzerwanie" - dodał Benoit Payan.

"Biorąc pod uwagę szczególne trudności związane z akcją ratowniczą, wydobycie zwłok z miejsca zdarzenia zajmie trochę czasu" - poinformowali z kolei w krótkim komunikacie prasowym strażacy.

Wybuch w kamienicy w Marsylii

Eksplozja, "niezwykle gwałtowna", która spowodowała zawalenie się budynku, według prokurator z Marsylii Dominique Laurens, miała miejsce o godzinie 00:46 w nocy z soboty na niedzielę. W jej wyniku doszło do zawalenia się dwóch budynków mieszkalnych. Trzeci budynek jest znacznie uszkodzony.

Na ten moment służby nie informują oficjalnie o przyczynach zdarzenia.  Jednak zdaniem mediów prawdopodobną przyczyną katastrofy budowlanej był wybuch gazu. W wyniku zawalenia się budynku 5 osób zostało lekko rannych, 33 osobom udzielono pomocy lekarskiej.

W niedzielę ratownicy kontynuowali walkę z czasem próbując dotrzeć do ośmiu zaginionych mieszkańców domu. Ich pracę utrudniał uporczywy pożar pod gruzami.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Pomoc dla Ukraińców. "Jestem dumna z tego, że jestem Polką"
      Pomoc dla Ukraińców. "Jestem dumna z tego, że jestem Polką" Polsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      148
      Super
      relevant
      50
      Hahaha
      haha
      37
      Szok
      shock
      24
      Smutny
      sad
      32
      Zły
      angry
      13
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      304
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na