Kosiniak-Kamysz: Nie ma dyskusji o stanowisku marszałka Sejmu dla Jarosława Gowina

WIDEO | Środa, 29 kwietnia 2020 (10:04)

„Jedyne co oferujemy (Jarosławowi Gowinowi) to przystąpienie do frakcji zdrowego rozsądku, która zagłosuje za przesunięciem terminu wyborów 10 maja, żeby odbyły się w terminie bezpiecznym, w którym będzie można rzetelnie przeprowadzić wybory” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o propozycje, jakie opozycja rzekomo składa szefowi Porozumienia. „Nie ma dyskusji o marszałku Sejmu, o listach wyborczych (dla Jarosława Gowina i posłów Porozumienia – przyp. RMF), bo one są jeszcze przedwczesne” – zaznaczył. “Wszystkie dywagacje, również prowadzone przez moich kolegów, nie mają dzisiaj sensu. Dla bezpieczeństwa naszych rodaków i procesu wyborczego liczy się głosowanie nad przyjęciem uchwały Senatu dotyczących korespondencyjnego głosowania. I to będzie rozstrzygające” – powiedział szef ludowców.

"Wezmę udział w wyborach korespondencyjnych i proszę moich rodaków, wyborców, o wsparcie w obronie Polski. Nie możemy oddać Polski walkowerem" - zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta podkreślał, że "gdy zło się szerzy, tym bardziej trzeba walczyć o dobro" i dlatego zamierza oddać swój głos 10 maja.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o kwestie światopoglądowe. "Przez ostatnie lata doświadczyłem, że nie ma w Polsce szans na poważną debatę o ochronie życia" - ocenił prezes PSL. "Nie da się na ten temat normalnie rozmawiać i dzisiaj gwarancją ochrony życia jest zachowanie kompromisu aborcyjnego" - przekonywał.
Najlepsze tematy