Święto Miłosierdzia Bożego - to warto wiedzieć
Święto Miłosierdzia Bożego w krakowskim Łagiewnikach - informacje o komunii świętej, spowiedzi, a także patrolach Maltańskiej Służby Medycznej i punktach, gdzie dostępne dla pielgrzymów będą posiłki. Sprawdź, zanim się wybierzesz!
Wejście na teren Sanktuarium Bożego w Miłosierdziach - bramami nr 1 (wejście do klasztoru), nr 2 (Dom Duszpasterski) i nr 3 (od strony parkingu przy ul. Motarskiego). Osoby niepełnosprawne proszone są o kierowanie się bezpośrednio do wnętrza Bazyliki.
Zgłaszanie pielgrzymek - w Punkcie Informacyjnym przy wejściu nr 2 oraz w Informacji przy pozostałych wejściach na teren Sanktuarium. Kapłani pragnący koncelebrować msze proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii Bazyliki Bożego Miłosierdzia.
Spowiedź prowadzona będzie w górnej i dolnej części bazyliki. Spowiedź w językach obcych oraz dla osób niesłyszących w dolnej części bazyliki.
Komunia święta udzielana będzie w czasie mszy świętych w miejscu uczestnictwa. Dodatkowo po każdej mszy będzie możliwość przyjęcia komunii w kaplicy centralnej w dolnej części bazyliki.
Święcenie dewocjonaliów odbywać się będzie na zakończenie każdej mszy świętej, a także w punktach na placu klasztornym oraz przy Domu Duszpasterskim; uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej, a uczczenie relikwii św. Stefana Króla w kaplicy Communio Sanctorum w dolnej części Bazyliki.
Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się w kaplicy adoracyjnej obok bazyliki. Intencje mszalne przyjmowane będą wyłącznie na terenie sanktuarium w wyznaczonych punktach z napisem: "Intencje mszalne", a ofiary na rozbudowę w punktach z napisem: "Ofiary".
Na terenie sanktuarium posługę będą pełnić piesze patrole Maltańskiej Służby Medycznej oraz będą się znajdować trzy oznakowane krzyżem maltańskim punkty pomocy medycznej. Punkt osób zaginionych mieścić się będzie w budynku Domu Duszpasterskiego przy wejściu nr 2, a punkty informacyjne przy wejściach na teren sanktuarium. Nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwać będą państwowe służby mundurowe oraz służba kościelna.
W Domu Duszpasterskim będzie można skorzystać z ciepłego i zimnego posiłku oraz napojów. Ponadto w pasażu handlowym będzie możliwość zakupu dewocjonaliów, pamiątek oraz wydawnictw religijnych. Na trasie dojścia do sanktuarium ustawione zostaną toalety przenośne, natomiast toalety ogólnodostępne na terenie sanktuarium znajdować się będą w podziemiach bazyliki, przy Domu Duszpasterskim oraz w pasażu handlowym. Toaleta dla osób niepełnosprawnych dostępna będzie w Domu Duszpasterskim i w podziemiach Bazyliki.
Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: (+48) 012-252-33-11 lub 012-252-33-33 oraz e-mailem: pielgrzymki@milosierdzie.pl.
materiały prasowe