Studencie! Zadbaj o swoją przyszłość!
"Grasz o staż" jest ogólnopolskim konkursem, organizowanym już po raz 16. Umożliwia on spotkanie się pracodawców z najlepszymi studentami oraz absolwentami. Na zwycięzców czeka 221 miejsc praktyk i nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 tysięcy złotych. Udział w tym konkursie to szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego.
W życiu każdego studenta nadchodzi moment, kiedy zaczyna myśleć o swojej przyszłości zawodowej oraz o tym, jak ciężko znaleźć dobrą pracę na obecnym rynku. Naprzeciw temu wychodzą pracodawcy, którzy werbują do pracy najlepszych studentów i umożliwiają im zdobycie cennego doświadczenia zawodowego nawet wtedy, kiedy oni jeszcze się uczą. Jedną z takich szans jest właśnie konkurs "Grasz o staż", który już od kilkunastu lat daje młodym osobom lepsze możliwości i większe szanse na zatrudnienie po ukończeniu studiów. Umożliwia odbycie płatnych staży w renomowanych firmach oraz od 2003 roku także w agencjach rządowych i pozarządowych.
Co zrobić, aby wygrać?
Największe szanse znalezienia pracy gwarantują studentowi:
Aby wygrać jeden ze staży wystarczy zarejestrować się przez internet, wypełnić formularz zgłoszeniowy i rozwiązać kilka wybranych zadań z 87, które znajdują się na stronie. Uczestnicy mają czas na zgłoszenia do 4 kwietnia. Oprócz staży do wygrania są atrakcyjne nagrody, takie jak: całotygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St. Andrews w Wielkiej Brytanii, kurs Akademii Komunikacji Marketingowej, a także wiele ofert studiów podyplomowych, szkolenia biznesowe, kursy językowe prenumeraty czasopism oraz nagrody książkowe.
Kto może ubiegać się o staż?
W konkursie mogą wziąć udział studenci III roku studiów licencjackich i inżynierskich, III, IV i V roku studiów jednolitych magisterskich oraz I i II roku studiów uzupełniających. Oprócz tego swoją szansę mają także osoby, które ukończyły już studia, ale nie przekroczyły jeszcze 30. roku życia. Kierunek i tryb studiów nie jest istotny, liczy się tylko rozwiązanie zadania konkursowego z wybranej przez siebie dziedziny. Praktyki trwają cztery tygodnie, a niektóre z nich kończą się nawet podpisaniem umowy o pracę.
Do tej pory, w 15 edycjach laureatami zostało 2100 osób, natomiast fundatorami ponad 500 pracodawców. Szczegółowe informacje, lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz formularz zgłoszeniowy i zadania do rozwiązania dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.grasz.pl.
Joanna Wałęga