Reklama

Media: USA przygotowują kolejny duży pakiet uzbrojenia dla Ukrainy

Stany Zjednoczone wkrótce ogłoszą nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy - przekazała w piątek wieczorem agencja Reutera. Wsparcie ma wynieść 2,6 mld dolarów. Wiadomo, co ma trafić za naszą wschodnią granicę.

Według agencji Reutera administracja USA ogłosi pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy w przyszłym tygodniu. 

Według agencji Reutera, która powołała się na przedstawicieli władz amerykańskich, na liście przekazanego sprzętu i uzbrojenia mogą się znaleźć radary do obserwacji przestrzeni powietrznej, pociski przeciwpancerne, cysterny wojskowe, a także "pół tuzina" rodzajów amunicji, w tym amunicja czołgowa i rakiety obrony powietrznej oraz precyzyjne rakiety wystrzeliwane z samolotów, pojazdy zabezpieczenia technicznego i sprzęt do budowy przepraw.

Reklama

Wsparcie USA dla Ukrainy. W sumie kwota przekroczy 35 mld dolarów 

Większość sprzętu - za 2,1 mld USD - ma zostać przekazana w ramach programu Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), tj. zakupiona dla ukraińskiej armii, zaś reszta - głównie amunicja - ma pochodzić z magazynów sił zbrojnych USA.

Zatwierdzenie nowego pakietu przez administrację prezydenta Joe Bidena będzie oznaczać, że wartość zadeklarowanej pomocy wojskowej przez USA od rozpoczęcia w ubiegłym roku wojny w Ukrainie przekroczy kwotę 35 mld dolarów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy