Reklama

Reklama

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Kolejne zamieszanie

Kolejne zamieszanie z rejestracją na szczepienia. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewniał, że czwartkowa awaria została opanowana, ale dzisiaj pojawiły się sygnały, że strona, na której można się zarejestrować, nie do końca dobrze działa albo się zawiesza. Sprawdziliśmy, rzeczywiście nie można się na nią zalogować.

Przypomnijmy, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował w nocy, że e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona.

Skąd się wzięło całe zamieszanie? 

W czwartek rano Dworczyk przekazywał nieoczekiwanie, że jest otwarta rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu. Na późniejszej konferencji przyznał jednak, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację. Do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat, proponując termin w drugiej połowie maja.

Reklama

Jednocześnie okazało się, że o tych zmianach nie wiedział nic minister Adam Niedzielski

Około 130 tys. osób z kategorii 40+ i 50+ zdołało się w ten sposób zarejestrować na szczepienie. 

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji.

"E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem http://pacjent.gov.pl" - napisał.

Dzisiaj jednak znowu pojawiają się sygnały, że system nie do końca działa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy