Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona

E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona - poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, w nocy z czwartku na piątek. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że bez zakłóceń działają również zapisy prowadzone za pośrednictwem SMS-ów.

W czwartek rano minister Michał Dworczyk informował w RMF FM, że jest otwarta rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Na późniejszej konferencji prasowej szef KPRM przyznał, że z powodu usterki systemu część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację. Do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat, proponując termin w drugiej połowie maja.

Reklama

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji. "E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem pacjent.gov.pl" - napisał.

Z kolei we wpisach na profilu #Szczepimysie prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu zapewniono, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS-ów. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu" - podano.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy