Reklama

Reklama

Na covid umierają nie tylko starsi. Adam Niedzielski o "czarnej statystyce"

1085 Polaków poniżej 44. roku zmarło od stycznia na COVID-19 - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. 97 proc. z nich nie było zaszczepionych.

"Od początku stycznia tego roku w starciu z COVID-19 nie poradziło sobie 1085 osób do 44. roku życia. Ta czarna statystyka mogłaby być inna dzięki szczepieniom, gdyż tylko 3 proc., czyli 36 z tych osób, było w pełni zaszczepionych" - napisał w poniedziałek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

MZ podaje, że od rozpoczęcia programu szczepień przeciwko COVID-19, czyli od końca grudnia 2020 r., wykonano 42,7 mln iniekcji. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, jest w Polsce 20,5 mln osób.

Reklama

Resort zdrowia apeluje o zaszczepienie się przeciw COVID-19, także dawką przypominającą.


Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Dodajmy, że wtorkowy bilans resortu zdrowia mówi o 13 250 nowych zakażeniach i 25 zgonach na COVID-19. Znów mamy do czynienia ze wzrostami tydzień do tygodnia. Zobacz cały raport MZ.

W ciągu ostatniej doby wykonano 33 328 szczepień - dane z weekendu są jednak zawsze niższe niż w ciągu tygodnia.

Ładowanie...

"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 6,73 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" - podało 3 grudnia Ministerstwo Zdrowia.

Jak wcześniej informowano, ponad 62 proc. zmarłych po pełnym zaszczepieniu dotkniętych było tzw. wielochorobowością. Średni wiek osób zmarłych po pełnym zaszczepieniu to 77 lat.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama