Reklama

Największy koncert na świecie od początku pandemii. Bawiło się na nim 50 tys. osób

W sobotę 24 kwietnia w Auckland w Nowej Zelandii odbył się finał trasy koncertowej zespołu Six60. Wydarzenie, które przyciągnęło 50 tysięcy osób, organizatorzy reklamowali jako największy koncert na świecie od początku pandemii.

Podczas gdy świat wciąż zmaga się z pandemią COVID-19, w Nowej Zelandii zespół Six60 zakończył swoją trasę koncertową wydarzeniem na 50 tysięcy osób - pisze portal dailymail.co.uk. Koncert był reklamowany przez organizatorów jako "największy na świecie od początku pandemii". Odbył się na stadionie Eden Park - największym tego rodzaju obiekcie w Auckland. Uczestnicy nie musieli zachowywać dystansu społecznego ani nosić maseczek.

To było "surrealistyczne przeżycie"

Jak opisywała jedna z uczestniczek, Lucy Clumpas, bycie wśród tak wielu ludzi było dla niej "surrealistycznym przeżyciem", po tym, jak spędziła zeszły rok, przeżywając lockdown w Wielkiej Brytanii.

- To bardzo ważne dla ludzi, by móc spotykać się razem i śpiewać te same piosenki - powiedziała. - To sprawia, że czujemy się częścią czegoś.

Reklama

Wokalista zespołu Matiu Walters podkreślał w wywiadzie przed występem, że rozpaczliwie chce, aby jego przyjaciele muzycy z całego świata mogli znowu grać koncerty. - Wiemy, jak to jest być zamkniętym. To było do niczego. I nie wiedzieliśmy, czy będziemy mogli znowu grać - powiedział. - Mamy szczęście tutaj, w Nowej Zelandii.

Zespół na swoim oficjalnym profilu na Instagramie napisał: "Następnym razem, kiedy powiedzą ci, że to niemożliwe, pokaż im to. Dziękujemy Auckland!"

Zwycięstwo Nowej Zelandii z COVID-19

W Nowej Zelandii okrzyknięto zwycięstwo nad koronawirusem i praktycznie całkowite wyeliminowanie COVID-19. Kraj ten od początku uznawany był za jeden z najlepiej radzących sobie państw na świecie. Od początku pandemii odnotowano tam zaledwie 2600 przypadków zakażenia COVID-19 i 26 zgonów.

Władze decydowały się na szerokie testowanie społeczeństwa i wprowadzanie restrykcyjnych lockdownów w przypadku wykrycia osób zakażonych.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy