Reklama

Reklama

Izrael: Decyzja o szczepieniu dzieci w wieku 5-11 lat

Rząd Izraela zdecydował o szczepieniu przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat. "Większość ekspertów w naszej komisji była zdania, że korzyści płynące ze szczepienia tej grupy wiekowej przewyższają jakiekolwiek ryzyko" - napisano w oświadczeniu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

W zeszłym tygodniu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizera i BioNTech dla tej grupy wiekowej w dawce zawierającej 10 mikrogramów preparatu. Osobom w wieku 12 lat i starszym podawana jest dawka zawierająca 30 mikrogramów preparatu.

Pfizer i BioNTech zapewniają, że ich szczepionka wykazała 90,7 proc. skuteczności przeciwko COVID-19 w badaniu klinicznym z udziałem dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

"Większość ekspertów w naszej komisji była zdania, że korzyści płynące ze szczepienia tej grupy wiekowej przewyższają jakiekolwiek ryzyko" - napisano w oświadczeniu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Reklama

Data rozpoczęcia szczepień w Izraelu w tej grupie wiekowej nie została jeszcze podana.

Podzielone opinie

W Izraelu jest 1,2 mln dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Sondaż opinii publicznej w tym kraju z zeszłego tygodnia wykazał, że 27 proc. rodziców dzieci poniżej 12. roku życia zdecydowałoby się na podanie swojemu dziecku szczepionki, 33 proc. sprzeciwia się, 40 proc. jest niezdecydowanych.

Reklama

Reklama

Reklama