Reklama

Reklama

Izrael: Decyzja o szczepieniu dzieci w wieku 5-11 lat

Rząd Izraela zdecydował o szczepieniu przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat. "Większość ekspertów w naszej komisji była zdania, że korzyści płynące ze szczepienia tej grupy wiekowej przewyższają jakiekolwiek ryzyko" - napisano w oświadczeniu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

W zeszłym tygodniu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła awaryjne zastosowanie szczepionki Pfizera i BioNTech dla tej grupy wiekowej w dawce zawierającej 10 mikrogramów preparatu. Osobom w wieku 12 lat i starszym podawana jest dawka zawierająca 30 mikrogramów preparatu.

Pfizer i BioNTech zapewniają, że ich szczepionka wykazała 90,7 proc. skuteczności przeciwko COVID-19 w badaniu klinicznym z udziałem dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

"Większość ekspertów w naszej komisji była zdania, że korzyści płynące ze szczepienia tej grupy wiekowej przewyższają jakiekolwiek ryzyko" - napisano w oświadczeniu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Reklama

Data rozpoczęcia szczepień w Izraelu w tej grupie wiekowej nie została jeszcze podana.

Podzielone opinie

W Izraelu jest 1,2 mln dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Sondaż opinii publicznej w tym kraju z zeszłego tygodnia wykazał, że 27 proc. rodziców dzieci poniżej 12. roku życia zdecydowałoby się na podanie swojemu dziecku szczepionki, 33 proc. sprzeciwia się, 40 proc. jest niezdecydowanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy