Reklama

Reklama

"Fakt": Osiem ciał w trumnie generała

W trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego spoczywały szczątki jeszcze siedmiu innych ofiar katastrofy smoleńskiej – twierdzi dziennik.

Jak informuje w "Fakcie" Agnieszka Burzyńska, do trumny generała Bronisława Kwiatkowskiego Rosjanie włożyli również szczątki siedmiu kolejnych osób.

Ekspertyza sporządzona przez biegłych nie pozostawia wątpliwości - czytamy.

"W trumnie męża były mniejsze i większe fragmenty innych ciał: części głów, dodatkowe kończyny z biodrami i miednicą, dodatkowa ręka... Wśród nich fragmenty ciał ofiar, które były już ekshumowane i teraz będą musiały mieć kolejne, dodatkowe pogrzeby" - komentuje na łamach gazety Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale Kwiatkowskim.

Reklama

Dworczyk: Kolejny przykład niechlujstwa

"To jest kolejny dramatyczny przykład na to, jakie procedury były wtedy stosowane, a właściwie - jak niechlujnie były przeprowadzane wszystkie czynności związane z pierwszymi dniami po tragedii, która się wydarzyła w Smoleńsku" - ocenił w poniedziałek w TVN24 wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Jego zdaniem, jest to również "kolejny dowód na kłamstwa Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że wszystko odbywało się w obecności polskich lekarzy i wszystko było przeprowadzone zgodnie z procedurami".

"W imieniu państwa polskiego trzeba powiedzieć 'przepraszam'" - powiedział wiceminister.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób - w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy