Reklama

Reklama

Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce. Szokujące obrazy z Jaworzna

Do szokujących scen doszło w minioną niedzielę przed parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie (woj. opolskie). Parafianie postanowili "pozbyć się" duchownego ze swojej parafii. Po niedzielnej mszy świętej tłum zebrał się przed kościołem, żądając jego odejścia. Zagrozili, że wywiozą duchownego na taczce. Do sieci trafiło nagranie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed zabytkowym drewnianym kościołem Trójcy Przenajświętsze w Jaworznie. Przeciwnicy kapłana zgromadzili się przed świątynią i zagrozili, że wywiozą duchownego na taczce

Nagranie z zajścia trafiło do mediów społecznościowych. Relację na żywo sprzed kościoła prowadził lokalny serwis klobucka.pl.

Na miejscu interweniowała policja. Po pojawieniu się na miejscu funkcjonariuszy policji kapłan zdecydował się opuścić kościół.

Tragedia w rodzinie. Nie chcieli rozmawiać z księdzem

Z relacji Polsat News wynika, że mieszkańców rozzłościły słowa księdza z pogrzebu 25-letniego mieszkańca Jaworzna. Duchowny miał nie szczędzić wówczas krytyki pod adresem zmarłego, co wywołało niezadowolenie wśród uczestników nabożeństwa.

Reklama

Trzy tygodnie później tragedia dotknęła tę samą rodzinę, która musiała pochować drugiego syna. Tym razem zdecydowali się na pogrzeb świecki, bo nie chcieli już z księdzem rozmawiać

Jaworzno: Sprawa księdza trafi do biskupa

Przykrych doświadczeń z duchownym miało być jednak więcej. Mieszkańcy mieli skarżyć się także na problemy podczas np. wydawania zaświadczeń dla przyszłego chrzestnego, a podobne sytuacje zdarzały się też w przypadku przygotowań do bierzmowania. 

Według informacji klobucka.pl na plebanii odbyła się już rozmowa duchownego i rady parafialnej z delegacją wysłaną przez parafian. Sprawa ma trafić w najbliższym czasie na biurko biskupa opolskiego ks. Andrzeja Czai.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy