Reklama

Reklama

Afera w Rabce. Prezesura po znajomości?

Procedura wyłonienia nowego prezesa Uzdrowiska Rabka SA skłoniła odrzuconych kandydatów do złożenia wniosku do prokuratury. Według pięciu z nich, konkurs został ustawiony, a o tym, że wygra dr Jadwiga Kawwa, dowiedzieli się jeszcze zanim odbyli rozmowy rekrutacyjne. Sprawę opisała "Gazeta Krakowska".

Jak przytacza gazeta, rada nadzorcza uzdrowiska przedstawia inną niż kandydaci wersję wydarzeń. W oświadczeniu podpisanym przez sekretarz rady Teresę Jornam napisano: "Po tym, jak w poniedziałek, 6 czerwca, odbyliśmy rozmowę z każdym z zaproszonych do tego etapu kandydatów, uznaliśmy, że najlepiej zaprezentowała się doktor Kawwa. To właśnie ją rada nadzorcza zdecydowała się zatrudnić na stanowisko prezesa zarządu uzdrowiska".

Kandydaci, którzy skierowali wniosek do prokuratury, utrzymują jednak, że o wyborze zdecydował fakt, że dr Kawwa jest znajomą ministra Piotra Naimskiego.

Reklama

Dr Jadwiga Kawwa pracowała już kiedyś - około 13 lat temu - w rabczańskim uzdrowisku. Później przeniosła się do Warszawy. Jest internistą i kardiologiem.

Więcej w "Gazecie Krakowskiej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy