Reklama

Reklama

Lubelskie: Wypadek na przejeździe. Wjechał traktorem pod pociąg

Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 63-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 16:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Niedzieliskach (gmina Szczebrzeszyn, woj. lubelskie).

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus jechał od strony zabudowań w kierunku pól uprawnych - przekazała st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

- Traktor zbliżający się do przejazdu kolejowego nie zareagował na jadący pociąg i wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym - dodała policjantka.

Uderzenie było na tyle silne, że traktor wpadł do rowu. Pomoc wezwał maszynista, który zatrzymał się po uderzeniu. 63-latek jadący maszyną rolniczą trafił do szpitala. Maszynista i mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn byli trzeźwi.

Reklama

Policjanci ustalili także, iż maszynista widział zbliżający się do przejazdu ciągnik, ostrzegał kierującego sygnałem dźwiękowym, włączył również hamulec alarmowy. Mundurowi wciąż wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy