Zmarł prof. Michał Kulesza
Nie żyje prof. Michał Kulesza - prawnik, specjalista z zakresu administracji, współtwórca reformy samorządowej z 1990 roku, doradca prezydenta ds. samorządu. Miał 65 lat.
Michał Kulesza urodził się w 1948 r. w Łodzi. Ukończył warszawskie liceum im. Tadeusza Rejtana. Był harcerzem, a potem komendantem 1. Warszawskiej Drużyny Harcerzy "Czarnej Jedynki". W latach 1965-69 studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim.
Od lat 80. brał aktywny udział w pracach nad odbudową samorządu terytorialnego. Był jednym z współtwórców reformy samorządu terytorialnego z 1990 i 1998.
W latach 1991-92 był prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji UW. Znawca zagadnień prawa administracyjnego i administracji publicznej, autor ponad 150 publikacji naukowych.
W latach 1997-1999 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
"Pracował do ostatniej chwili. Składaliśmy sobie jeszcze życzenia noworoczne. Był pełnym optymizmu człowiekiem. Nowotwór go wyłączył dosłownie w ostatniej chwili" - wspominał profesora na antenie Polsat News prof. Jerzy Regulski
"Wiedział, czego chce. Miał bardzo jasny umysł. Potrafił doskonale odpowiedzieć na potrzeby społeczne. Odegrał ogromną rolę w kształtowaniu się orzecznictwa i interpretacji prawa" - tak wspominał zmarłego Michała Kuleszę prof. Jerzy Regulski.
Za pracę na rzecz odbudowy w Polsce demokracji lokalnej był wielokrotnie uhonorowany przez wszystkie ogólnokrajowe organizacje samorządu terytorialnego oraz odznaczony został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.