Reklama

TVP ujawniła niepublikowane dotąd nagrania z Magdalenki

TVP Info pokazuje dziś film "Niepublikowane materiały z rozmów w Magdalence", z kolei na antenie TVP1 pojawi się film pt. "TW »Bolek«". Decyzja o emisji została podjęta po ostatnich informacjach podanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

Film wyemitowany na antenie TVP Info komentował szef publicystyki w TAI Michał Rachoń. "Niepublikowane materiały z rozmów w Magdalence" to filmy zarejestrowane przez SB w willi Zawrat i Magdalence.

Materiał pokazywany na antenie stacji TVP1 to film dokumentalny Grzegorza Brauna "TW »Bolek«", który powstał w 2008 roku. Przedstawiono w nim pracę dwóch historyków - Piotra Gontarczyka oraz Sławomira Cenckiewicza nad ich książką "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". 

Publikacja ta, w której historycy opisywali współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, ukazała się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.

Na Twitterze głos zabrał Jacek Kurski, prezes TVP. Zapowiedział, że film "TW »Bolek«" zostanie wyemitowany, a zaraz po nim nastąpi dyskusja historyków. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy