Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Program? Będziemy wskazywać problemy

- Program to największe kłamstwo wyborcze i oszustwo. My będziemy wskazywać problemy i drogi do ich rozwiązania, a nie program - powiedział podczas spotkania w Lubinie ze swoimi sympatykami Paweł Kukiz.

W hali widowiskowej w Lubinie odbyło się spotkanie "woJOWników", zwolenników Pawła Kukiza i jednomandatowych okręgów wyborczych. Tematem spotkania było wrześniowe referendum i zalety wprowadzenia JOW-ów w wyborach do Sejmu.

- Jesteście wielcy. Jesteśmy razem, tak jak kilka miesięcy temu. I razem wejdziemy za kilka miesięcy do parlamentu. Mówiłem, że miesiąc po kampanii prezydenckiej spotkamy się tutaj by rozmawiać o ruchu. Ale nie będziemy, bo dostaliśmy niesamowity prezent: referendum ws. zmiany ordynacji wyborczej. To jest dla nas priorytetem - powiedział Paweł Kukiz.

Reklama

- Pytacie mnie o program. Program to największe kłamstwo wyborcze, to oszustwo. Nasz ruch ma cechować transparentność i etyka. Pamiętacie program PO? 4xtak? Niższy VAT? Jaki macie VAT? Wyższy! Jak ja mogę mówić, że mamy program? My będziemy wskazywać problemy i drogi do ich rozwiązania - zaznaczył.

Podstawowym problemem Polski w ocenie Pawła Kukiza jest ustrój. - Ten ustrój umożliwia zdrajcom sprzedaż Polski obcemu kapitałowi. Zdrajców można się pozbyć w sposób radykalny lub demokratyczny. Wybieramy drugi sposób, bo jesteśmy dobrymi ludźmi. Jeżeli nie zmienimy ordynacji wyborczej w życiu nie wyzwolimy się od tych drapieżców, którzy wysysają nasz kapitał - dodał niedawny kandydat na prezydenta.

Paweł Kukiz w mocnych słowach skomentował pracę nieprzychylnych mu mediów.

- Nie podzielicie nas! Nie ma takiej opcji. Te media, które mają kapitał zewnętrzny brylują w próbie skłócenia nas. To są propagandziści, którzy sprzedali swoich rodaków za wygodne życie. Przysięgam, damy sobie z nimi radę. Jeśli trzeba to będzie zrobić samemu, zrobimy samemu, jeśli nie, stworzymy koalicję z tymi, którzy również życzą Polsce dobrze i mają podobny stosunek do mediów zagranicznych - powiedział muzyk.

Na zakończenie spotkania zebrani zaśpiewali hymn Polski, zaintonowany przez Pawła Kukiza.

O czym będziemy decydować w referendum?

Ogłoszone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego po pierwszej turze wyborów prezydenckich referendum odbędzie się 6 września. Polacy odpowiedzą na trzy pytania:

- czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP"?

- czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu?

- czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika"?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy