Reklama

Reklama

​"GPC": Oburzeni domagają się odebrania orderu Grossowi

W artykule, który ukazał się w "Die Welt", Jan Tomasz Gross, stwierdził m.in., że w czasie II wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Oburzeni piszą petycję do prezydenta o pozbawienie publicysty Orderu Zasługi RP - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Skandaliczne słowa Grossa oburzyły Polaków. W internecie krąży petycja do prezydenta Andrzeja Dudy o pozbawienie historyka Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który w 1996 r. przyznał mu prezydent Aleksander Kwaśniewski - relacjonuje "Codzienna".   

"Jan Tomasz Gross (...) od wielu lat prowadzi działalność propagandową wymierzoną w dobre imię Narodu Polskiego. Seria jego prac na tematy związane z zagładą Żydów podczas II wojny światowej, wyrządziła spore szkody interesom naszego państwa i narodu" - podkreślają autorzy petycji do prezydenta. Jak dodają, pozostawienie Grossa w gronie wyróżnionych Orderem Zasługi RP jest niesprawiedliwe wobec innych osób uhonorowanych tym odznaczeniem - referuje "GPC". 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy