Reklama

Reklama

"Fakt: Z rządu do Watykanu? Nowe stanowisko dla Beaty Szydło

Z najnowszych ustaleń w sprawie planowanej na jesień rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości wynika, że Beata Szydło może zostać ambasadorem w Watykanie - informuje wtorkowy "Fakt".

"Fakt" przypomina, że przesunięcie "znaczącej postaci" do Watykanu to już tradycja. Co więcej - jak twierdzi dziennik - rozmowy w sprawie ewentualnego nowego stanowiska dla premier Beaty Szydło miały już zostać przeprowadzone.

"Hierarchowie wiedzą,  że obecna pani premier jest głęboko wierzącą osobą, że ma dorosłych synów, z których jeden jest już diakonem, a za rok prawdopodobnie zostanie księdzem. No i jej ważnym atutem będzie to, że została premierem" - argumentuje "Fakt".

Gazeta na podstawie rozmów ze swoimi informatorami sugeruje, że audyt rządów ekipy PO-PSL, co prawda poprawił notowania premier Szydło, ale decyzję o jej dymisji jedynie odsunął w czasie.

Reklama

Jeden z rozmówców dziennika wskazuje, że pozycja Beaty Szydło nie jest w partii najlepsza. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak posiadania własnej frakcji.

"Kim Szydło może zostać po odejściu z rządu? Marszałkiem Sejmu? Jarosław Kaczyński na to nie pójdzie. Szefową klubu PiS? Wątpliwe. Szefową komisji? Za nisko" - argumentuje w rozmowie z "Faktem" ważny polityk PiS.

Wobec takich argumentów stanowisko w Watykanie wydaje się rozwiązaniem całkiem prawdopodobnym.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Faktu".
Reklama

Reklama

Reklama