Najchętniej komentowane newsy tygodnia w serwisach informacyjnych INTERIA.PL
Niemieckie autostrady płatne dla Polaków, zamykanie stadionów, podwyżka akcyzy na alkohol, pedofilia w Kościele i kolejne informacje ws. katastrofy smoleńskiej - to najchętniej komentowane informacje w serwisach informacyjnych INTERIA.PL w mijającym tygodniu.
Niemieckie autostrady płatne dla Polaków?
Po wyborach w Niemczech wraca sprawa opłat za korzystanie z autostrad. Jak donoszą niemieckie media, zagraniczni kierowcy jednak będą musieli sięgnąć do portfeli. Z informacji gazety wynika, że w Niemczech ma zostać wprowadzono winieta. Mieszkańcy kraju dostaną ją automatycznie, kierowcy z zagranicy będą musieli zapłacić. Dzięki zmianom niemiecki rząd chce pozyskać prawie 7 miliardów euro na inwestycje w infrastrukturę drogową.
Informacja o autostradach zgromadziła ponad 500 komentarzy. - Skoro Niemiec w Polsce musi płacić za wyrób autostradopodobny to czemu Polak ma w DE jeździć za darmo po prawdziwej autostradzie z 3 pasami i pełną infrastrukturą? Do tego w PL trzeba się zatrzymywać na każdej bramce i nie raz stać w kolejce, a tam będą winiety - pisze użytkownik L w jednym z najpopularniejszych komentarzy.
Katastrofa smoleńska
Brzoza, o którą uderzył skrzydłem prezydencki tupolew w Smoleńsku, nie została wykarczowana. "Nadal stoi u mnie" - powiedział dziennikarzowi RMF FM Nikołaj Bodin, właściciel działki. Bodin jest świadkiem katastrofy smoleńskiej. Widział, jak 10 kwietnia 2010 roku polski samolot uderzył skrzydłem w stojące na jego działce drzewo.
Informacja o brzozie zgromadziła ponad 2000 komentarzy. - Informacje pochodzące od Bodina są tak samo wiarygodne, jak wiarygodne są komisje MAK i KBWL. Przypomnijmy scenę z filmu A.Gargas "Anatomia Upadku", gdzie pytany, czy tak się nazywa i jest właścicielem tej działki, odpowiedział, że nie, a następnie motał się jak ryba w sieci, nie wiedząc, co odpowiadać. Ci, którzy nawet znają prawdę, nie będą skłonni zeznawać, bo zdają sobie sprawę z czekających konsekwencji. Podobnie jak u nas z warszawskim referendum - pisze użytkownik 01021939 w jednym z najpopularniejszych komentarzy.
"Zamykanie stadionów to ostateczność"
Polskie stadiony są coraz bardziej bezpieczne. W tym roku tylko sześć z ponad 240 meczów Ekstraklasy miało zakłócony porządek - pisze dziennikarz serwisu Sport INTERIA.PL, Michał Białoński. - Zamykanie stadionów to narzędzie, z którego korzysta nie tylko Polska, ale też UEFA. Ten krok traktujemy jako ostateczność i stosujemy wtedy, gdy nie ma właściwych działań organizatora imprezy masowej. Bezpieczeństwo jest nadrzędnym celem - podkreśla komendant główny policji, nadinspektor Marek Działoszyński.
Informacja o zamykaniu stadionów zgromadziła ponad 400 komentarzy. - Witam. Powiedzcie mi tylko, czy zamykanie stadionów to jest ''bezpieczeństwo''??? Za chwilę stadiony będa otwarte i wtedy bedzie wszystko już ok? Parę lat temu race nie były zabronione i nic nikomu się złego nie stało a nagle zamykają stadion nawet za jedną racę!To NIE JEST LOGICZNE! Niech policja nie prowokuje do bójek! Mam 37 lat, chodzę na mecze z synem i widzę, co policja wyprawia. Owszem, są durnie w szalikach, co zaczynają zadymę, ale to są gówniarze ! Wiem, żę wielu KOWALSKICH tego nie zrozumie, ale taka prawda jaka jest na ulicy, a nie w TVN! - pisze użytkownik Zygmunt w jednym z najpopularniejszych komentarzy.
Podwyżka akcyzy na alkohol
150 mln zł straty zamiast zaplanowanych 780 mln zł dodatkowych dochodów budżetowych może przynieść w 2014 r. planowana przez rząd 15-proc. podwyżka akcyzy na napoje spirytusowe.
Informacja o podwyżce akcyzy zgromadziła prawie 600 komentarzy. - Idealnym Polakiem wg rządu byłby palący alkoholik, niekorzystający z opieki medycznej, który umiera w dniu przechodzenia na emeryturę - skwitował gorzko użytkownik someone w jednym z najpopularniejszych komentarzy.
Pedofilia w Kościele
Podczas inauguracji 96. roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, abp Michalik nawiązał do doniesień na temat pedofilii. - Zawsze uważałem i zawsze uważam pedofilię za wielkie zło, że dziecko należy chronić, że nigdy nie można zapomnieć o tym, że Pan Jezus kiedyś przypomniał o tym, że zło zgorszenia dziecka jest tak wielkie, że należałoby gorszycielowi uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w głębie morskie - powiedział. Poproszony o rozszerzenie swojej myśli z wygłoszonego w Nienadowej Dolnej k. Przemyśla kazania, gdzie miał powiedzieć, o tym, że Kościół jest atakowany, bo jest niewygodny, abp Michalik powiedział, że widać dzisiaj w Polsce "bardzo wyraźny trend do tego, żeby Kościół wyeliminować z jego nauką, z jego przesłaniem". Dodał, że pokazywany jest "wypaczony obraz Kościoła, nauki Kościoła".
Informacja zgromadziła ponad 400 komentarzy. - Sprawa jest prosta - człowiek jest taki, jaki został za młodu wychowany, w jakim środowisku żyje, rozwija się i jaki ma charakter. Dzisiejszy Kościół nie pomaga w tej edukacji. Albo bawi się w politykę, albo w robienie kasy, albo w inne bezeceństwa. Nie generalizuję, ale tak jest coraz częściej - pisze użytkownik bp w jednym z najpopularniejszych komentarzy.