Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Biedroń zagrozi Dudzie? Sondaż

O ile Andrzej Duda ma największe szanse na zwycięstwo w pierwszej turze wyborów prezydenckich, to w drugiej może obawiać się wyniku – wynika z najnowszego sondażu na panelu badawczym Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Andrzej Duda wygrałby z Donaldem Tuskiem w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zdobywając niemal 32 proc. głosów. Przewodniczący Rady Europejskiej mógłby liczyć na prawie 27 proc. - wynika z sondażu opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zaskoczeniem jest Robert Biedroń, który z niemal 18-proc. poparciem trafił na trzecie miejsce. W dalszej kolejności znalazł się Paweł Kukiz z 8 proc.

Interesująco prezentują się prognozowane scenariusze na druga turę wyborów. Choć w każdej z nich wygrywa Duda, to jednak przewaga nie jest tak wyraźna, jak w pierwszej turze. W bezpośrednim pojedynku z Tuskiem obecny prezydent zdobyłby prawie 31 proc. głosów, a szef rady Europejskiej niewiele ponad 27 proc.

Reklama

Gdyby Dudzie przyszło walczyć o fotel prezydencki z Kukizem, osiągnąłby 10-procentową przewagę (26 proc. do 16 proc.).

Natomiast nieoczekiwany wynik przynosi bezpośrednie starcie Dudy z Biedroniem. Obecny prezydent wygrywa z włodarzem Słupska zaledwie o 0,2 proc. (28,3 proc do 28,1).

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy