Reklama

Reklama

Matura 2017: Język angielski rozszerzony. Arkusz i rozwiązania

Język angielski na poziomie rozszerzonym zdawało w poniedziałek 138 tys. abiturientów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 14:00 i trwał 150 minut. Publikujemy arkusz CKE - język angielski poziom rozszerzony wraz z transkrypcją i odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta.

Język angielski jest od lat najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. W tegorocznej sesji egzaminacyjnej  na poziomie podstawowym zdawało go 257 tys. osób - czyli aż 90 proc. wszystkich maturzystów. Angielski na poziomie rozszerzonym nie jest traktowany jako przedmiot obowiązkowy, ale dodatkowy. W tym roku chęć jego zdawania zdeklarowało ponad 138 tys. abiturientów. Tym samym angielski jest najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym - tuż za nim plasują się biologia (będzie ją zdawać ponad 79 tys. osób) oraz matematyka (już we wtorek zmierzy się z nią ponad 72 tys. osób).

Reklama

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy w poniedziałek piszą egzamin z angielskiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Są wśród nich zarówno osoby, które przystępują do matury po raz pierwszy, jak i takie, które wcześniej nie zadały egzaminu z tego przedmiotu, albo zdały go, ale chcą uzyskać lepszy wynik lub dobierają jeszcze jeden przedmiot do zdanych wcześniej. Takich osób jest łącznie kilkanaście tysięcy w całym kraju.

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego - poziom rozszerzony, transkrypcję oraz kolejne odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5!

Arkusz CKE - język angielski poziom rozszerzony (POBIERZ TUTAJ) + TRANSKRYPCJA (POBIERZ TUTAJ)

Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (TUTAJ)

30 proc. i przedmiot wyboru

Maturzysta - aby otrzymać świadectwo dojrzałości - musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego i uzyskać wynik na poziomie minimum 30 proc.

Ponadto musi przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru (nie może ich być więcej niż sześć).

Wyniki matur 2017 zostaną przekazane abiturientom 30 czerwca.

Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy