Reklama

Reklama

Wiceminister zdrowia ujawnia dane. "Najlepsza wiadomość na weekend"

- W piątek statystyki pokażą, że pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest o ponad 1,2 tys. mniej - stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Dzisiaj ponad 1,2 tys. osób mniej jest w polskich szpitalach. Osiągnęliśmy praktycznie poziom pacjentów z COVID-19 z drugiej fali, czyli praktycznie tych pacjentów jest ponad 23 tys. I to najlepsza wiadomość na weekend - zaznaczył Kraska w Polskim Radiu 24.

Równocześnie zauważył, że jeżeli będziemy przestrzegać obostrzeń, to tych pacjentów w szpitalach będzie coraz mniej. - Będą łóżka dla innych chorych, bo chcemy bardzo szybko przekształcać te łóżka dla pacjentów niecovidowych - dodał.

Zobacz także: Luzowanie obostrzeń. Ukazało się rozporządzenie

Reklama

Nowych przypadków zakażeń również będzie mniej

Ministerstwo Zdrowia w czwartek podało, że w szpitalach przebywa 24 667 chorych z COVID-19, a 2895 z nich podłączonych jest do respiratorów. To o 5164 hospitalizowanych pacjentów mniej niż tydzień temu.

Wiceminister dodał też, że wykrytych przypadków zakażeń będzie również mniej niż wczoraj. Wtedy resort przekazał informację o zdiagnozowaniu kolejnych 8427 chorych na COVID-19 i o śmierci 541 osób.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy