Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak: Wojsko szczególnie wesprze mieszkańców Małopolski

Wojsko Polskie szczególnie wesprze mieszkańców Małopolski, w miejscach gdzie oczekiwanie na test na obecność koronawirusa jest najdłuższe - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.


Reklama

"Wojsko Polskie szczególnie wesprze mieszkańców Małopolski, w miejscach gdzie oczekiwanie na test na obecność koronawirusa jest najdłuższe. Na terenie województwa będą działać 32 zespoły wymazowe oraz kilka mobilnych zespołów, które będą jeździć do oczekujących na test" - napisał w czwartek na Twitterze Błaszczak.

Wcześniej Błaszczak poinformował, że żołnierze Wojska Polskiego działają obecnie w 57 punktach wymazowych, gdzie pobierają materiał do badania na obecność koronawirusa.

"Do tej pory żołnierze pobrali już 220 tysięcy wymazów. 30 proc. z nich zostało pobranych w punktach drive-thru" - napisał szef MON.

W czwartek resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób. Z powodu tej choroby zmarło 168 osób. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy