Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Roszady w Platformie Obywatelskiej

Rozwiązanie struktur PO na Podkarpaciu i rezygnacja przewodniczącej partii w woj. świętokrzyskim Marzeny Okły-Drewnowicz to dwie kluczowe informacje personalne z wewnątrz Platformy – czytamy w dzisiejszej gazecie.

Jak pisze Michał Kolanko, oficjalnie powodem zmian była potrzeba nowego kierunku i rozbudowa struktur, jeszcze przed wyborami wewnętrznymi i samorządowymi. W ten sposób rozwiązanie struktur PO na Podkarpaciu i rezygnacja przewodniczącej partii w woj. świętokrzyskim Marzeny Okły-Drewnowicz komentują również politycy PO w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Zapewniają, że nie jest to efekt konfliktu w partii.

Zgodnie z decyzją zarządu PO rozwiązane zostały struktury na poziomie regionu (zarząd i rada regionu). W PO struktury lokalne są trzystopniowe: region, powiaty i koła, a decyzja zarządu nie dotyczy dwóch pozostałych stopni na Podkarpaciu. To najtrudniejszy dla PO region - bastion PiS, jedyne województwo, w którym partia Jarosława Kaczyńskiego rządzi na poziomie sejmiku. Po reorganizacji PO ma zdobyć więcej mandatów w wyborach parlamentarnych, a wcześniej będzie lepiej przygotowana do wyborów samorządowych.

Reklama

Inne tło mają zmiany w woj. świętokrzyskim. W sobotę wieloletnia przewodnicząca regionu Marzena Okła-Drewnowicz ogłosiła swoją rezygnację. Oficjalny powód to jej praca w gabinecie cieni PO. Nieoficjalnie w PO można usłyszeć, że partia w woj. świętokrzyskim od dawna znajdowała się w dryfie, traciła ludzi, a Okła-Drewnowicz nie sprawdzała się jako przewodnicząca - czytamy.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy