Reklama

Podkarpackie. 74-latek próbował wysadzić bankomat. Wpadł przez monitoring

74-latek próbował okraść bankomat w miejscowości Czarna (woj. podkarpackie) przy użyciu niewielkiego ładunku wybuchowego. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Łańcuta - niedoszły złodziej tuż przed okiem kamery, ściągnął kaptur i okulary. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek policjanci z Łańcuta (woj. podkarpackie) otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu czytnika kart w jednym z bankomatów w miejscowości Czarna. - Z przekazanych informacji wynikało, że urządzenie nosi ślady niewielkiego wybuchu - poinformowali podkarpaccy policjanci. 

Po przejrzeniu monitoringu okazało się, że "sprawca za pomocą detonacji niewielkiego ładunku wybuchowego próbował włamać się do bankomatu" - zrelacjonowali policjanci.

Przyznał się do winy

Dodali, że do kradzieży pieniędzy nie doszło. Nagrania pokazują, że nad urządzeniem pochyla się zakapturzony mężczyzna z dużymi okularami na twarzy. - Po chwili następuje niewielki wybuch, a odłamki i iskry ranią w twarz stojącego przed bankomatem sprawcę. Mężczyzna, tuż przed okiem kamery, ściąga kaptur oraz okulary i wyciera poranione czoło, a następnie odchodzi - zrelacjonowali policjanci.

Reklama

Dzięki temu policjantom udało się ustalić osobę z nagrania. Okazało się, że to 74-letni mieszkaniec gminy Czarna. - W miejscu zamieszkania niedoszłego włamywacza funkcjonariusze zabezpieczyli zapalniki oraz ładunki inicjujące, a także rożnego rodzaju amunicję - poinformowali podkarpaccy policjanci. 

Mężczyzna przyznał się do winy. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem.

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy