Reklama

Reklama

Nielegalnie przekroczyli granicę, żeby zrobić zdjęcie. Zostali ukarani

Czworo studentów z Niemiec zostało ukaranych mandatami za nielegalnie przekroczenie granicy w Bieszczadach - przekazała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału SG mjr Elżbieta Pikor. Studenci chcieli zrobić sobie zdjęcie na Ukrainie.

Do zdarzenia doszło w piątek. Funkcjonariusze z bieszczadzkiej placówki BiOSG w Czarnej Górnej zauważyli trzy kobiety i mężczyznę idących bezpośrednio w kierunku granicy państwowej.

- Osoby te, mimo widocznych tablic ostrzegawczych mówiących o zakazie przekraczania granicy państwowej, zignorowali je i poszli dalej na Ukrainę. Po upływie krótkiego czasu wrócili na polską stronę - przekazała mjr Pikor.

Zostali ukarani mandatami w wysokości 200 zł

Dodała, że po przeprowadzonej kontroli tych osób okazało się, że to grupa przyjaciół, studentów z Niemiec, którzy przyjechali w Bieszczady.

- Jak wyjaśnili, powodem przekroczenia granicy było zrobienie sobie zdjęć przy ukraińskim słupku granicznym. Jak powiedzieli, całe zdarzenie potraktowali jako przygodę turystyczną z morałem w tle - podała rzeczniczka BiOSG.

Reklama

Cudzoziemcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 200 zł każdy.

Mjr Pikor dodała, że w 2021 roku to pierwsze zdarzenie związane z takim przekroczeniem granicy państwa.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy