Matura 2016: Szybka powtórka ze wzorów matematycznych
Jutro o 9 maturzyści rozpoczną zmagania z egzaminem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Przypominamy, że tego samego dnia, już po godzinie 14 na stronie głównej Interii zamieścimy arkusze i proponowane przez naszego eksperta rozwiązania.
Tymczasem to dobra pora na szybką powtórkę przydatnych wzorów matematycznych.
Zakres powtórki obejmuje: wartość bezwzględną liczb, potęgi i pierwiastki, logarytmy, silnię: współczynnik dwumianowy, wzór dwumianowy Newtona, wzory skróconego mnożenia, ciągi, funkcję kwadratową, geometrię analityczną, planimetrię, stereometrię, trygonometrię, kombinatorykę, rachunek prawdopodobieństwa, parametry danych statystycznych, granicę ciągu, pochodną funkcji i tablicę wartości funkcji trygonometrycznych.
Wybrane wzory matematyczne zebrane są pod TYM linkiem.
Na maturze z matematyki na poziomie podstawowym będziecie mieli do czynienia z kilkoma typami zadań. Warto wiedzieć, ile punktów możecie otrzymać w konkretnej grupie.
W zadaniach zamkniętych można uzyskać maksymalnie jeden punkt za jedno zadanie. Nie przyznaje się tak zwanych "połówek" punktów. W zadaniach otwartych o tzw. krótkiej odpowiedzi można uzyskać maksymalnie 2 punkty za zadanie. Najlepiej punktowane są zadania otwarte tzw. rozszerzonej odpowiedz. Skala punktacji wygląda następująco: w skali 0-4, 0-5 albo 0-6.
Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.