Reklama

Chorzy w tropikach

Kiedy na dworze jest upał, w salach szpitalnych często temperatury są nawet o kilkanaście stopni wyższe. O ekstremalnych warunkach, w jakich leżą chorzy w wielu polskich szpitalach, pisze "Nasz Dziennik".

Gazeta dodaje, że klimatyzacji, która zapewniłaby komfort leczenia, nie ma często nawet na salach operacyjnych czy oddziałach udarowych.

"Nasz Dziennik" podkreśla, że zgodnie z normami budowlanymi, każdy szpital powinien zapewnić pacjentom "komfort cieplny". Jednak wiele placówek, nie stać na instalację klimatyzacji.

Upał odbija się na samopoczuciu chorych i ma wpływ na ich rekonwalescencję, a także na tempo gojenia się ran pooperacyjnych. Czasami panujące w szpitalach warunki odbijają się na działaniu leków anestezjologicznych. W czasie operacji lekarze muszą kilkakrotnie zmieniać ubranie.

Reklama

Gazeta dodaje, że jako główną przyczynę braku klimatyzacji wymienia się koszty. Klimatyzacja pożera prąd, a kontrakty z NFZ na leczenie tych kosztów nie uwzględniają. Stąd klimatyzowanie szpitala znacząco podnosi koszty utrzymania.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: chorzy | szpitale | upał

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy