Reklama

Reklama

Nowozelandzka badaczka: Alkohol przyczyną siedmiu rodzajów raka

Alkohol może być przyczyną siedmiu rodzajów raka, twierdzi nowozelandzka badaczka. Jej zdaniem zagrożone są nawet te osoby, które piją mało lub umiarkowanie.

Już wcześniej naukowcy byli przekonani, że alkohol jest czynnikiem ryzyka i najnowsze badania są tego potwierdzeniem.

Według analizy Jennie Connor z Uniwersytetu Otago alkohol prowadzi do rozwoju raka piersi, jelita grubego, wątroby i innych. Dokładny mechanizm nie jest znany, ale - jak podkreśla Connor - nie ma żadnych wątpliwości, że pijący, zwłaszcza dużo, sami sobie hodują nowotwory.

Kilka miesięcy temu w Wielkiej Brytanii obniżono limit bezpiecznego spożywania alkoholu dla mężczyzn do 14 jednostek tygodniowo. Czternaście jednostek to sześć mocniejszych piw, siedem małych kieliszków wina albo 14 najmniejszych porcji napojów wysokoprocentowych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy