Reklama

Reklama

Nowotwór to nie wyrok. Marsz Różowej Wstążki w stolicy

Wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok - przekonują organizatorzy Marszu Różowej Wstążki, który zachęcać ma kobiety do badania piersi. W sobotę odbywa się 18. edycja tej imprezy, której celem jest m.in. promocja badań profilaktycznych oraz zbiórka funduszy na akcje edukacyjne.

Marsz rozpoczął się na Placu Teatralnym, jego zwieńczeniem jest piknik organizowany na Polach Mokotowskich, gdzie można m.in. bezpłatnie wykonać badanie USG oraz porozmawiać z lekarzami, m.in. z genetykiem. Dla uczestników przygotowano również takie atrakcje jak koncert Kayah, kursy zumby i jogi oraz gry i zabawy dla dzieci.

Reklama

- Chcemy przypominać kobietom w Warszawie, ale też w całej Polsce, jak ważna jest profilaktyka. Wczesne wykrycie raka piersi daje nam stuprocentową szansę na wyleczenie - podkreśliła w rozmowie z PAP Joanna Ulanowska-Tabała, dyrektor marketingowy Avon Polska, współorganizatora marszu.

Marsz honorowym patronatem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Rak piersi to najczęstszy powód umieralności kobiet w Polsce. Życie w nieświadomości daje złudne przekonanie, że choroba ta nas nie dotyczy. Niestety, taką postawą można przypłacić życie - badajmy się!" - apeluje Gronkiewicz-Waltz.

Celem kampanii, której marsz jest ukoronowaniem, jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. Każde dwie osoby, które wezmą udział w marszu, przyczynią się dofinansowania jednego badania USG piersi.

Miasto wspiera wydarzenie i włącza się w propagowanie profilaktyki antynowotworowej m.in. ozdabiając stołeczne kwietniki. W kilku miejscach w mieście - na Rondzie Waszyngtona, Placu na Rozdrożu, Trasie Łazienkowskiej, ul. Banacha, w Ogrodzie Saskim, Polu Mokotowskim, okolicach dworca PKP Warszawa-Włochy - ułożono z kwiatów różowe wstążki. To międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi.

Po weekendzie ósma wstążka zostanie posadzona na Placu Zbawiciela. Kwietne różowe wstążki do jesieni mają przypominać kobietom o tym, jak ważne jest wykonywanie regularnych badań, dzięki którym wiele chorób, w tym nowotworowych, można wykryć na wczesnym etapie.

Marsz Różowej Wstążki to element kampanii Avon kontra Rak Piersi, prowadzonej od 1998 r. Organizowany jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje