Reklama

Ministerstwo Zdrowia przygotowało zmiany w pakiecie onkologicznym

Będzie sporo zmian w pakiecie onkologicznym. Resort przygotował projekty aktów prawnych, które je wprowadzą. Wkrótce zostaną oddane do konsultacji społecznych.

Najważniejszą zmianą jest uproszczenie karty DILO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Podkreślił, że karta zostanie znacznie zredukowana do najważniejszych informacji, które tam będą wpisywane.

Ma być wypełniana przez lekarzy elektronicznie. Będą mogli wydawać ją również specjaliści w przypadku podejrzenia nowotworu. Obecnie mogą to robić tylko po potwierdzeniu choroby poprzez badania diagnostyczne.

Zniesiony zostanie obowiązek organizacji konsyliów - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Warczyński. Konsylium ma być nieobowiązkowe, ale zachętą do jego zwołania będzie dodatkowe wynagrodzenie dla członków. To lekarze będą decydowali o tym, czy jest niezbędne albo w jakim gronie się odbędzie.

Reklama

Część zmian będzie wymagała zmiany ustawy, ale niektóre z nich dość szybko wejdą w życie. Dotyczy to zniesienia limitów na leczenie paliatywne i hospicyjne w onkologii.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy