Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Gwałtowny wzrost zainteresowania prywatną opieką medyczną

Długi czas oczekiwania do lekarza sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej - informuje "Dziennik Polski". Komercyjne placówki nie były na to przygotowane i brakuje w nich rąk do pracy.

Tylko w dwóch największych polskich prywatnych placówkach liczba zapisanych pacjentów oscyluje wokół 2,5 mln. A te wskaźniki rosną z roku na rok. Według wyliczeń "Dziennika Polskiego", w ostatnim roku liczba pacjentów korzystających z prywatnej opieki medycznej wzrosła o 30 proc.

Gazeta zastanawia się, co jest tego powodem. Znajduje też odpowiedzi. Wzrost zainteresowania prywatną opieką medyczną w Polsce wynika z zasobności portfela. Zarabiamy więcej, a świadomość dotycząca potrzebny dbania o zdrowie jest większa.

"Polacy do prywatnych gabinetów medyków uciekają przed długimi kolejkami w placówkach finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ten exodus sprawił jednak, że od kilkunastu miesięcy kolejki stały się zmorą również komercyjnej opieki medycznej" - dodaje "Dziennik Polski".

Gazeta zauważa też jeden problem - na rynku brakuje lekarzy. Wielu specjalistów wyjechało na Zachód, a inni, którzy wiedzą, że ich usługi są w cenie, stawiają zaporowe warunki finansowe, a prywatne placówki nie mogą sobie pozwolić na ich zatrudnienie.

Więcej w piątkowym "Dzienniku Polskim".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy