Reklama

Znaleźli wyjątkowy gatunek chrząszcza. Odkrycie na ranczu gubernatora

Jest brązowy i ma tylko pięć milimetrów długości. Rzadki i nieopisany wcześniej gatunek chrząszcza znaleziono na ranczu byłego gubernatora Kalifornii. Bembidion brownorum był ostatnio widziany w 1966 r.

Bembidion brownorum - tak naukowcy nazwali nowy gatunek chrząszcza, który odkryto na ranczu byłego gubernatora Kalifornii. Jerry Brown, który pełnił swój urząd do 2019 r., kilka lat temu udostępnił swoją posiadłość na rzecz badań naukowych etnologom oraz specjalistom od leśnictwa. O sprawie poinformowało Associated Press.

Odkryli nieopisany gatunek chrząszcza. Ma tylko pięć milimetrów

Nieopisany wcześniej gatunek chrząszcza jest brązowy i ma zaledwie pięć milimetrów długości. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley niewielki owad w przybliżeniu "świeci zielonym i złotym metalicznym połyskiem".

Reklama

"Nieznany chrząszcz został znaleziony 1 lipca 2021 r. przez Kiplinga Willa z Uniwersytetu w Berkley" - przekazało AP. Okazało się, że ten konkretny okaz nie był dotychczas opisany. Ostatni raz widziano go w 1966 r.

- Gatunek prawdopodobnie był rzadko zauważany, ponieważ jego populacja gwałtownie spadła. Siedliska chrząszcza zostały zniszczone przez urbanizację i rozwój rolnictwa - powiedział Will cytowany przez AP.

- Bardzo się cieszę, że (moje ranczo) rozwija naukę w interesujący i ważny sposób - powiedział Jerry Brown w oświadczeniu Uniwersytetu w Berkley. Nowy gatunek chrząszcza nazwano na cześć byłego gubernatora

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chrząszcz | Kalifornia | odkrycie naukowców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy