Reklama

Zmieniała pościel. W łóżku znalazła jadowitego węża

Mieszkanka Queensland w Australii podczas zmiany pościeli zobaczyła dwumetrowego węża i natychmiast wezwała pomoc. W jej łóżku znajdował się jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie. "Dziś wieczorem sprawdź swoje łóżko dokładnie" - ostrzega ekspert.

Zachery Richards, łapacz węży, jeszcze podczas rozmowy telefonicznej przekazał kobiecie jak ma się zachować, czekając na jego przybycie. Zamknąć sypialnię i położyć ręcznik pod drzwiami.

Australia. Wąż "drzemał" na łóżku

Zdaniem specjalisty właśnie tak należy postępować, gdy ktoś zauważy węża w domu. - Jeśli zobaczysz węża, cofnij się powoli, zostaw go, zamknij w pokoju i zadzwoń po pomoc do specjalistów - powiedział w rozmowie z portalem People.

Richards po przyjeździe na miejsce zobaczył, że wąż znajdował się na łóżku i nie zmienił swojej pozycji. "Drzemał" - ocenił ekspert.

Reklama

Wążpojawił się w domu "najprawdopodobniej szukając schronienia", ponieważ tego dnia było bardzo gorąco. Po złapaniu został wyniesiony na zewnątrz i pozostawiono go w bezpiecznej odległości od domów. 

Nibykobra siatkowana - jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie

"Dziś wieczorem sprawdź swoje łóżko dokładnie" - napisał w mediach społecznościowych Zachery Richards, zamieszczając zdjęcia węża.

Jak się okazało, w domu mieszkanki Queensland znalazł się wąż Pseudonaja textilis, czyli nibykobra siatkowana - gatunek węża występujący w Australii, Papui-Nowej Gwinei i Indonezji. Jest to jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie

Mimo że jego ukąszenia najczęściej są suche, gatunek ten odpowiada za ponad połowę zgonów spowodowanych ukąszeniami węży w Australii. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Australia | wąż

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy