Reklama

Reklama

Zmiana granic między Belgią a Holandią

Po prawie 170 latach nastąpiła zmiana granic między Belgią a Holandią. Dziś wszedł w życie nowy traktat rozstrzygający wieloletni spór graniczny. Oba kraje wymieniły się niezamieszkanymi częściami swoich terytoriów.

Belgia odstąpiła Holandii 14 hektarów ziemi w korycie rzeki Mozy, w zamian otrzymała 3 hektary w innym miejscu.

Przesunięcie granicy było konieczne ze względów praktycznych. Problemy rozpoczęły się w latach 60-tych, kiedy zmieniono bieg rzeki Mozy. W rezultacie niektóre tereny zostały zalane, część belgijskiej ziemi znalazła się po holenderskiej stronie, natomiast część holenderskiego terytorium znalazła się w granicach Belgii.

Te obszary rzadko były kontrolowane przez służby policyjne, które musiały przekraczać granice i prosić o zgodę na interwencję. Taką sytuację z kolei wykorzystywali przestępcy i handlarze narkotyków. Rządy Belgii i Holandii postanowiły więc rozwiązać problem korygując granice.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy