Reklama

Reklama

Zmasowany ostrzał Ukrainy. "Włochy przerażone"

"Europa jest celem tej wojny", rozpętanej przez Federację Rosyjską - stwierdził prezydent Włoch Sergio Mattarella, po tym jak Rosja dokonała w poniedziałek zmasowanych ostrzałów ukraińskich miast. Atak potępiło tamtejsze MSZ, podkreślając, że Włochy są nim przerażone.

Podczas ceremonii w Pałacu Prezydenckim w Rzymie Sergio Mattarella oświadczył: Nieszczęsna wojna, którą rozpętała Federacja Rosyjska, roszcząc sobie niedopuszczalne prawo do agresji, pozostawia każdego dnia smugę śmierci, zniszczenia, nienawiści, zatruwając każde pole działalności obywatelskiej i relacje.

"Europa celem wojny"

- Pokój jest pilny i konieczny. Droga do jego budowy zaczyna się od przywrócenia prawdy, prawa międzynarodowego, wolności narodu ukraińskiego - mówił włoski prezydent.

- Europa jest celem tej wojny. Rzucone zostały wyzwania zasadom cywilizacji, wartościom, które uznano za odpowiedź narodów na barbarzyństwo drugiej wojny światowej i dyktatur, jakie ją wywołały - tłumaczył. 

Reklama

- Także dlatego Europa ma obowiązek udzielenia jednolitej i spójnej odpowiedzi - podkreślił Mattarella.

Oświadczenie włoskiego MSZ

"Włochy są przerażone nikczemnymi porannymi atakami rakietowymi na centrum Kijowa i inne ukraińskie miasta" - czytamy w oświadczeniu. 

"Powtarzamy stanowcze i pełne przekonania poparcie dla Ukrainy, jej narodu i jej oporu oraz w pełni potępiamy i wyrażamy oburzenie gestem, który pogrąża rosyjską odpowiedzialność w kontekście jej nieusprawiedliwionej agresji" - głosi komunikat włoskiego MSZ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy