Reklama

Reklama

Zmarła najstarsza kobieta na świecie. Miała 123 lata

​W wieku 123 lat zmarła Tanzilja Bisambijewa - najstarsza kobieta na świecie. Rosjanka urodziła się w drugim roku panowania cara Mikołaja II.

Bisambijewa przyszła na świat w marcu 1896 roku, czyli w drugim roku panowania cara Mikołaja II. Zmarła w wiosce Isłamgazy w obwodzie astrachańskim. Jak podkreślają lokalne władze - kobieta w chwili śmierci miała niemal 124 lata. Pamięć kobiety uczciła cała wioska, seniorka była znaną i szanowaną osobą.

Syn kobiety twierdzi, że tajemnicą długiego życia Bisambijewej była dobroć i pozytywny stosunek do życia. Chociaż w ostatnim czasie miała problemy z poruszaniem się i mówieniem, do końca poznawała najbliższych, ostatnie dni spędziła w domu rodzinnym. 

Reklama

Kobieta urodziła czwórkę dzieci, miała 10 wnuków, 13 prawnuków i dwóch praprawnuczków.

W 2016 roku Bisamblijewa trafiła do Księgi Światowych rekordów Rosji jako najstarszy człowiek na planecie. Jednak w 2017 roku tytuł ten odebrała jej mieszkająca na Kaukazie Nanu Szaowa, która miała liczyć 127 lat. Szaowa również zmarła w tym roku.

Justyna Lasota-KrawczykPrzemysław Marzec

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy