Reklama

Reklama

Zmarła Emma Morosini, 96-letnia Włoszka, która przeszła tysiąc kilometrów na Jasną Górę

Nie żyje 96-letnia Emma Morosini, która rok temu przeszła tysiąc kilometrów z Włoch na Jasną Górę. O śmierci kobiety poinformowali ojcowie paulini z Jasnej Góry.

Emma Morosini pielgrzymowała do sanktuariów przez 25 lat, od 70. roku życia. Pokonała wtedy poważną chorobę, a wyzdrowienie przypisywała Bożej Opatrzności.

Morosini przez ćwierć dekady pielgrzymowała do świętych miejsc chrześcijaństwa. W 2018 roku pokonała 917 kilometrów w 40 dni. Szła przez Meksyk, by dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Wcześniej była między innymi w Hiszpanii, Portugalii, Argentynie, Brazylii, Izraelu i Francji.

Na ubiegłoroczną pielgrzymkę na Jasna Górę wyruszyła ze swojego rodzinnego miasta Castiglione delle Stiviere nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. W samotnej wędrówce jej znakiem rozpoznawczym były pomarańczowa odblaskowa kamizelka, jasny kapelusz i różaniec. Prowadziła za sobą niewielki wózek, w którym miała wszystko, co niezbędne w drodze. Nocowała w różnych miejscach: prywatnych domach, noclegowniach, parafiach.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama