Reklama

Reklama

Zmarł Patrick-Louis Vuitton. Mial 68 lat

Patrick-Louis Vuitton nie żyje. Potomek słynnego założyciela domu mody Louis Vuitton zmarł w wieku 68 lat.

"Z głębokim smutkiem dzielimy się wiadomościami o śmierci Patricka-Louisa Vuittona" - poinformowano na oficjalnym profilu legendarnej marki. 

Potomek słynnego założyciela jednego z najpopularniejszych domów mody miał 68 lat. Przyczyna jego śmierci nie została ujawniona. 

Patrick-Louis Vuitton był jednym ze spadkobierców wielkiego imperium modowego stworzonego w 1854 roku przez Louisa Vuittona. Jego prapradziadek był francuskim rzemieślnikiem i przedsiębiorcą. Początkowo produkował ekskluzywne torby, walizki i bagaże.

Teraz jest jednym z najprężniej działających producentów dóbr luksusowych. W ofercie współczesnego Louis Vuitton znajdują się: odzież, galanteria, biżuteria, perfumy i alkohole. 

Reklama

Patrick-Louis Vuitton swoją karierę rozpoczął od pracy rzemieślnika.

- Nauczyłem się wyrabiać kufry i torby. Kiedy zacząłem swoje zawodowe życie, pracowałem na każdym stanowisku w naszej fabryce. To taka rodzinna tradycja - każdy Vuitton pracujący w firmie, musi od początku do końca umieć skonstruować i uszyć bagaż. Na świecie jest trochę takich krążących bagaży, które wykonałem własnoręcznie - mówił w jednym z wywiadów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy