Reklama

Reklama

Zmarł francuski kardynał Jean-Louis Tauran

W wieku 75 lat zmarł w czwartek w Stanach Zjednoczonych przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Jean-Louis Tauran. W USA przebywał w związku z kuracją. Cierpiał na chorobę Parkinsona.

Zmarły hierarcha urodził się w 1943 r. w Bordeaux w południowo-zachodniej Francji. Od 1973 r. mieszkał w Rzymie, gdzie rozpoczął pracę w watykańskiej dyplomacji. Był urzędnikiem w nuncjaturach na Dominikanie i w Libanie. Na ostatnim konklawe w 2013 r. kardynał Tauran ogłosił wybór papieża Franciszka.

Z nominacji Jana Pawła II był od 1990 r. szefem watykańskiej dyplomacji. Polski papież mianował go kardynałem w 2003 r. W 2007 r. został mianowany przez Benedykta XVI przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Reklama

Watykan przypomniał, że w kwietniu tego roku kardynał Tauran złożył ważną wizytę w Arabii Saudyjskiej. Przytoczono słowa, jakie tam wypowiedział: "To, co zagraża nam wszystkim, to nie starcie cywilizacji, ale starcie ignorancji i radykalizmu". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy