Reklama

Reklama

Zginął syn Wiktora Janukowycza. Doniesienia potwierdzone

Ukraińskie media podały dziś, że w Rosji tragicznie zginął młodszy syn obalonego w ubiegłym roku prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, również Wiktor. Wiadomość tę potwierdził dawny sojusznik Janukowycza, deputowany Nestor Szufrycz z partii Opozycyjny Blok.

33-letni Janukowycz młodszy zginął, kiedy pod samochodem, którym prawdopodobnie kierował, załamał się lód na jeziorze Bajkał. Wraz z nim w pojeździe było pięć osób; wszystkie zdołały się uratować. Do wypadku doszło w sobotę.

"Tragicznie zginął Wiktor Wiktorowycz Janukowycz. Zginął tak, jak żył - za kierownicą samochodu" - napisał Szufrycz na swoim Facebooku.

Ukraińskie media rozpowszechniły informacje na temat śmierci młodszego Janukowycza z powołaniem na źródła z otoczenia byłego prezydenta.

Reklama

Media rosyjskie doniosły, że służby ratownicze ich kraju nie potwierdzają śmierci osoby o takim nazwisku, jednak później napisały, że zginął człowiek o nazwisku Wiktor Dawydow. Dawydow to nazwisko panieńskie babki młodszego Janukowycza ze strony matki.

Wiktor był jednym z dwóch synów byłego szefa państwa i deputowanym do parlamentu z ramienia Partii Regionów. Po ucieczce ojca do Rosji nie pojawiał się na Ukrainie. Znany był z zamiłowania do sportów samochodowych.

Rzecznik MSZ Ukrainy Jewhen Perebyjnis oświadczył, że strona rosyjska nie przekazała dotąd żadnych oficjalnych informacji na temat śmierci Janukowycza młodszego.

Z Kijowa Jarosław Junko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy