Reklama

Reklama

Zełenski zaprosił Orbana do Ukrainy. Chodzi o akcesję do UE

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał we wtorek na Twitterze, że zaprosił do odwiedzenia Ukrainy premiera Węgier Viktora Orbana. Podziękował węgierskiemu przywódcy za poparcie dla nadania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej.

Wołodymyr Zełenski poinformował na Twitterze, że obaj politycy przeprowadzili rozmowę telefoniczną.

Zaproszenie do Kijowa dla Orbana

"Dziękuję za poparcie statusu kandydata. Zaprosiłem (premiera Węgier) do złożenia wizyty w Ukrainie" - napisał ukraiński prezydent.

"Miałem owocną rozmowę z premierem Węgier" - pisze Zełenski.

Szef ukraińskiego państwa dodał, że podziękował Orbanowi "za poparcie suwerenności Ukrainy i udzielenie schronienia Ukraińcom podczas wojny". 

Obaj politycy ustalili, że będą rozwijać współpracę w sferze energetyki.

Premier Węgier popiera rozszerzenie UE

O tym, że Viktor Orban poparł nadanie statusu kandydata do Unii Europejskiej Ukrainie, a także Mołdawii, Gruzji oraz Bośni i Hercegowinie, poinformowały w poniedziałek media. Węgierski premier wziął w tym dniu udział w wideokonferencji w ramach przygotowań do dwudniowego szczytu Rady Europejskiej, który ma się odbyć w czwartek i piątek.

Reklama

Niemiecka prasa o polityce Orbana: Wierny sojusznik Putina

W wideokonferencji oprócz szefa rządu Węgier brali udział: przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oraz premierzy Belgii, Bułgarii, Luksemburga i Malty. Orban poparł propozycję nadania Ukrainie i Mołdawii statusu kandydata do Unii Europejskiej, wezwał też - wraz z kilkoma innymi szefami rządów - by nadać ten sam status także Gruzji oraz Bośni i Hercegowinie - napisał węgierski portal "The Budapest Times". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy