Reklama

Reklama

Zatrzymano nastolatków, którzy sprofanowali żydowskie groby

Pięciu nieletnich, podejrzanych o profanację cmentarza żydowskiego w Alzacji, zostało zatrzymanych i osadzonych w areszcie.

Pięciu nieletnich, podejrzanych o profanację cmentarza żydowskiego w Alzacji, zostało zatrzymanych i osadzonych w areszcie.

Sprawcy to pięciu nastolatków w wieku od 15 do 17 lat. Przesłuchują ich żandarmi prowadzący śledztwo.

Prokurator Republiki Philippe Vannier powiedział, że na policję zgłosił się chłopak, który przyznał się, iż brał udział w demolowaniu grobów. Także podał dane dotyczącego innego nieletniego uczestniczącego w tym zajściu.

Zatrzymano pięciu młodocianych. Wszyscy pochodzą z tego rejonu Francji. Nie jest znana motywacja ich działania ani poglądy, a to mogłoby wyjaśnić ich zachowanie.

Pięciu sprawców dopuściło się sprofanowania dwustu pięćdziesięciu kamiennych grobowców oraz stojącego u wejścia na cmentarz pomnika upamiętniającego ofiary deportacji do obozów koncentracyjnych.

Jutro na cmentarz ma przybyć prezydent Francois Hollande.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy