Reklama

Reklama

Zaskakujący pomysł na Sycylii. Wykup tydzień wakacji, następny dostaniesz gratis

Wiele hoteli, rezydencji i ośrodków agroturystycznych na Sycylii oferuje tym, którzy spędzą tam tydzień tego lata, dodatkowy, darmowy tydzień wakacji poza sezonem w dowolnym miejscu na wyspie. Oferta dotyczy zarówno Włochów, jak i turystów zagranicznych.

Pomysł jest dziełem młodych sycylijskich przedsiębiorców z branży turystycznej. 

Inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Przystąpiło już do niej wielu sycylijskich właścicieli hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a codziennie zgłaszają się nowi.

Tydzień wakacji gratis

Ci, którzy wykupią tydzień wakacji tego lata, otrzymają ważny przez trzy lata voucher, nazwany "obligacją sycylijską", który upoważnia do darmowego tygodnia wakacji poza sezonem w ośrodku o porównywalnym standardzie. 

Atrakcyjność propozycji polega też na tym, że nie trzeba wracać do tego samego miejsca. Na turystów czeka kilkadziesiąt ofert na terenie całej wyspy.

Biorący udział w inicjatywie mają nadzieję na ożywienie turystyki poza sezonem, która obecnie ogranicza się praktycznie do okresu czerwiec-wrzesień.

Reklama

Oficjalne otwarcie granic Schengen dla turystyki

Światowa Organizacja Turystyki (WTO) wybrała Włochy na kraj, w którym 1 lipca nastąpi oficjalne otwarcie granic zewnętrznych Schengen po pandemii koronawirusa. Z tej okazji do Włoch przyjedzie sekretarz generalny tej organizacji. 

Już teraz WTO odnotowuje pierwsze sygnały odbudowy sektora turystycznego na świecie, zwłaszcza na półkuli północnej.

180 mln odwołanych rezerwacji na świecie

Włochy to jedna z najbardziej popularnych destynacji. Turystyka przynosi krajowi rocznie 13 proc. PKB, ale w tym roku szczególnie mocno ucierpiała przez pandemię koronawirusa. 

Światowa turystyka przez pierwsze cztery miesiące tego roku straciła blisko 200 mld dolarów ze 180 mln odwołanych rezerwacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy