Reklama

Zasadziła zakazane maki na swojej plantacji. Wpadła przez Instagram

Plantatorka kwiatów z Tasmanii była przekonana, że wyhodowała rzadką odmianę maku. Myliła się. W rzeczywistości na jej posesji wyrosły niedozwolone maki lekarskie, z których pozyskuje się opium. Lokalne służby skonfiskowały 50 kwiatów.

Kate Dixon prowadzi hodowlę kwiatów w Clifton Beach około 25 km od Hobart w Tasmanii. Kobieta otrzymała zdjęcie od lokalnych służb po tym, jak opublikowała zdjęcia różowych kwiatów na Instagramie. W rozmowie z radiem ABC kobieta przyznała, że była przekonana, że wyhodowała wyjątkową odmianę maków. 

Funkcjonariusze z Departamentu Zasobów Naturalnych i Środowiska skontaktowali się z kobietą, a następnie pobrali próbkę kwiatów i przetransportowali do Uniwersytetu Tasmańskiego, w celu przetestowania

Jak ustalono, kwiaty wyhodowane na tej plantacji należą do zakazanych gatunków maków opiumowych oraz maków perskich. 

Reklama

Wyhodowała nielegalne maki. "Widziałam takie w przydomowych ogrodach"

Dixon powiedziała, że wzięła pełną odpowiedzialność za to, że nie zauważyła kwiatów wcześniej. Stwierdziła jednak, że nasiona tych maków są powszechnie dostępne

"Byłam naprawdę zszokowana, ponieważ je widziałam, kupiłam te konkretne nasiona od dostawcy z kontynentu i z pewnością widziałam te odmiany w sprzedaży, widziałam takie w ogrodach przydomowych" - powiedziała w rozmowie z radiem ABC. Następnie, w poście na Instagramie, kobieta stwierdziła, że była przekonana, że kupuje inną odmianę nasion. 

Służby usunęły z posesji 50 kwiatów. Policja podziękowała Dixon za współpracę. 

Uprawa, produkcja, sprzedaż lub posiadanie maku alkaloidowego na Tasmanii bez zezwolenia jest nielegalna. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maki | Australia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy