Reklama

Reklama

Zaostrzono przepisy dotyczące broni w Nowym Jorku

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul podpisała w poniedziałek ustawę reformującą rynek broni. Zakazuje ona m.in. osobom poniżej 21. roku życia kupowania i posiadania karabinów półautomatycznych, wprowadza licencje na karabiny szturmowe. Tym samym Nowy Jork dołączył do kilku stanów, w tym Florydy i Illinois.

- W końcu zapoczątkujemy koniec przemocy z użyciem broni i masakr, które w naszym kraju mają miejsce każdego dnia - oświadczyła Hochul.

Ustawa przewiduje uznanie za przestępstwo lub wykroczenie grożenie zamachem, modyfikuje stanowe prawo "czerwonej flagi", wprowadza zakaz sprzedaży kamizelek kuloodpornych, wymóg licencji na zakup karabinów szturmowych. Wiek, w którym można kupić karabin szturmowy, zostanie podniesiony z 18 do 21 lat.

Gubernator: Zaostrzamy prawo czerwonej flagi

Prawo "czerwonej flagi" pozwala sądom na tymczasowe odebranie broni osobom, które mogą stanowić zagrożenie dla siebie lub innych.

Reklama

- W Nowym Jorku podejmujemy odważne, zdecydowane działania. Zaostrzamy prawo czerwonej flagi, aby trzymać broń z dala od niebezpiecznych ludzi - dodała gubernator. Wyjaśniła też, że ustawa likwiduje luki prawne pozwalające omijać przepisy.

Zakazane jest posiadanie broni poniżej 21 roku życia

W mieście Nowy Jork już teraz wymagane są pozwolenia na posiadanie, noszenie i zakup każdego rodzaju broni palnej, a także zakazane jest posiadanie broni przez osoby poniżej 21 roku życia. W innych częściach stanu nawet 16-latkowie mogą bez zezwolenia mieć długą broń, taką jak karabiny i strzelby.

Jak podkreśla ABC News, Nowy Jork dołącza do kilku stanów, w tym Florydy i Illinois, wymagających, by nabywcy niektórych rodzajów broni długiej mieli ukończone 21 lat, a nie 18.

Reklama

Reklama

Reklama